4 priežastys, dėl kurių verta imti paskolą verslui

4 priežastys, dėl kurių verta imti paskolą verslui

Smulkieji verslininkai ima iš bankų paskolas dėl įvairių priežasčių. Paskolas galima gauti ir iš kitų šaltinių. Kreditų unijos teikia paskolas smulkiajam verslui. Pinigų skolinimasis yra prabanga kompanijai ir sukelia riziką. Štai 4 priežastys, dėl ko verslininkai ima paskolas.

1. Įsigyti nekilnojamajam verslui ir veiklos plėtimui

Bankai yra linkę skolinti pinigus firmoms, kurios nori įsigyti nekilnojamojo turto ir išplėsti savo veiklą. Jei įmonė plečiasi, tada bankas žino, jog įmonė sėkminga ir nori, kad įmonė ir toliau darytų tai, ką daro. Įmonės plėtra įvyksta tik tuo atveju:

  • kai įmonė gauna pelną,
  • teigiamą pinigų srautą
  • ir pozityvias ateities prognozes.

Tai scenarijus, kai bankas greičiausiai bus pasiruošęs suteikti paskolą.  Banko nekilnojamojo turto paskolos paprastai yra hipotekos formos. Ilgalaikės banko paskolos paprastai yra 25-30 metų trukmės paskolos. Nekilnojamasis turtas, naudojamas kaip užtikrinimo priemonė.

2. Įrangai įsigyti

Įmonės turi keletą pasirinkimų dėl įrangos įsigijimo. Įrangą jos gali:

  • Nusipirkti
  • Išsinuomoti

Yra gerų priežasčių imti paskolą, norint įsigyti savo įrangą. Norint žinoti, ar  geriau pirkti ar nuomoti įrangą, turėtumėte atlikti ekonominės naudos analizę prieš padarant galutinį sprendimą. Kai bankas suteikia paskolą, skirtą įrangos įsigijimui, jos terminas paprastai būna tarpinio varianto (10-15 metų laikotarpiui).

3. Inventoriui nusipirkti

Bankai kartais skiria paskolas smulkiesiems verslams inventoriui įsigyti. Kai kurios mažos įmonės užsiima sezonine veikla, ypač mažmeninės prekybos įmonės. Jei verslas didžiąją dalį pardavimų padaro tarkim vasaros metu, jis norės įsigyti inventorių prieš vasaros sezoną. Įmonei gali prireikti banko paskolos prieš vasaros sezoną, tam, kad apsirūpintų intensyviai prekybai iš anksto. Banko paskolos, skirtos įsigyti inventorių, paprastai būna trumpalaikio pobūdžio ir bendrovės paprastai išmoka jas iš sezoninių pardavimų pajamų iš kart po sezono.

4. Apyvartinio kapitalo auginimui

Apyvartinis kapitalas yra pinigai, kuriuos jūs naudojate atlikdami savo kasdienes operacijas. Mažoms įmonėms kartais reikia paskolos, savo poreikių kasdienėje veikloje patenkinimui, kol ji uždirba tiek, jog ji gali pati padengti savo apyvartinio kapitalo poreikius. Bankai kartais suteikia trumpalaikes paskolas smulkiajam verslui, kad padėtų jaunoms įmonėms atsistoti ant kojų ir „užaugti“.  Kai verslas auga ir jo paties turtas uždirba pinigus, jie gali išmokėti apyvartinio kapitalo paskolą bankui.  Apyvartinių lėšų paskolos gali turėti didesnes palūkanas, nei, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto paskolos, nes bankai mano, kad jie pavojingesni.

Comments are closed.