Interneto paskolų rizika

interneto paskolų rizika

Paskolos visuomet susijusios su rizika, tai pasakytina ir apie paskolas internetu. Prieš imant paskolą, būtinai reikia įvertinti savo realias galimybes: ar galėsite grąžinti pinigus laiku, ar nekils kitokių nesklandumų. Žiniasklaidoje pilna reklamų su labai viliojančiais pasiūlymais suteikti kreditą be užstato, suteikti labai skubų, nemokamą kreditą – visa tai skamba puikiai, tačiau nereikia pamiršti ir grėsmių. Už paskolas tenka mokėti dideles palūkanas, ir kuo paskola išduodama greičiau, tuo palūkanos didesnės. Neįvertinęs savo realių galimybių žmogus gali smarkiai įsiskolinti, o gaunant nedidelį ar minimalų atlygį, ypač šiais sunkiais krizės laikais, padengti įsiskolinimus gali būti nepaprastai sunku. Palūkanos vis augs ir viskas baigsis antstolio vizitu.

Labiausiai rizikuojame, kai skolinamės didelę sumą ilgam laikui. Netgi sėkmingai dirbančiam žmogui nelengva numatyti savo finansinę būklę keletą metų į priekį. Situacija ekonomikoje gali staigiai pasikeisti, ir jus kreditavusios įstaigos atitinkamai pakeis paskolų sąlygas, visiškai neatsižvelgdami į jūsų situaciją. Čia labai svarbu įsigilinti į pasirašomas sutartis, kuriose neretai esama punkto, kad įmonė gali didinti įmokas netgi be kliento žinios. Todėl prieš imant paskolą, nereikėtų skubėti, verta paaukoti laiko ir išsirinkti iš kelių kredito įstaigų pačią priimtiniausią.

Kita paskolų internetu rizika slypi tame, kad paskolas teikiančios firmos neretai neatkreipia dėmesio į paskolos gavėjo finansinę būklę ir dėl to suteikia didesnius kreditus negu žmonės įstengs sugrąžinti.

Paimti paskolą internetu yra žymiai greičiau ir patogiau, norint tai padaryti, netgi nereikia išeiti iš namų, paskolą paimti galima bet kuriuo paros metu, nereikia pasirašinėti krūvos dokumentų. Tačiau už visus šiuos patogumus tenka mokėti palūkanų dydžiu. Todėl, prieš imant kreditą internetu, vertėtų gerai pagalvoti, ar negalima be jo apsieiti, kitaip galite įklimpti į neišbrendamą paskolų liūną. Kur kas mažiau rizikos bus, jei skolinsitės iš draugų ar giminaičių.